Uudised

Kana-juustupirukas

10 tk

Mahlane ja hea pirukas nii peo- kui ka argilauale. Maitseb parimalt ahjusoojalt.

Põhi:

125 g  rikottat või maitsestamata kohupiima

125 g võid

2 dl jahu

0, 5 tl küpsetuspulbrit

Soola

Täidis:

1 porru

2 sl oliiviõli

2 kanafileed

Värsket tilli

Valget pipart

Soola

2-3 dl riivitud juustu

3 muna

2 dl kohvi- või vahukoort

Peale: Soovi korral 125 g mozzarellapalle

100 g punaseid kirsstomateid

 

Sega toasoe või kohupiimaga, lisa küpsetuspulbriga segatud jahu, maistesta vähese soolaga ja sega ühtlaseks tainaks.

Vajuta tainas 26 cm läbimõõduga pirukavormi põhja ja äärde.  Torka kahvliga augud ja pane täidise valmistamise ajaks külma.

Viiluta porru ja kuumuta õlis. Tükelda kanafileed ja pruunista pannil. Maitsesta soola ja vähese pipraga. Vispelda munad koorega, lisa riivjuust, maitsesta vähese soola ja pipraga,

Samuti hakitud tilliga.  Kata tainas porru ja kanatükkidega. Kalla peale juustune kooresegu ja laota soovi korral kaunilt peale ka poolitatud kirsstomatid ja mozzarellapallid. Jahvata peale väheke musta pipart. Küpseta ahjus 200 kraadi juures 30- 40 minutit või kuni pirukas pealt kaunilt küps. Lase vähemalt 15 minutit jahtuda, enne kui tükkideks lõikad.

 

Pühadenädala programm

joulukaunistusRaadio 7 pühadenädala (24.-31.12) programm on igapäevasest raadioprogrammist erinev.

Lisaks jõulumeloodiatele, mida vaid nendel pühadel laulame või kuulame, tutvustame oma portreesaadetes toredaid inimesi, kes meie keskel ja kes jagavad meiega oma tee leidmise lugu.
Nii on meiega igal päeval kell 12 algavas saates Helen Lokuta, Pille Lill, Olav Maran, Erki-Sven Tüür, Lia Virkus ja teised meile tuntud ja teokad inimesed.

Kultuuripärandi aastal teeme tagasivaate Eesti Piibliseltsi sünniloo eelsesse ja järgsesse aega. Nendes saadetes peatume lähtekohtadel, mis on meie eestluse kujunemise loos eriti olulised. Saadetes kõnelevad teoloogid, keelteadlase, ajaloolased. Eetrisse jõuab sari Eesti Kirikute Nõukogu toel. Järjelugu ,,Mitte ainult regivärsist“ on eetris pühadenädalal kell 15.

Saame tuttavaks meie vaimuliku muusika loojatega, kes igapäevaselt on oma kirikus või koguuses  muusikaga nii Jumalat kui rahvast teeninud.  Alates 25.dets on igal õhtul kell 19 meid Looja kiituseks helide maailma viimas Voldemar Kaasik, Eha Haamer, Ärni Kiisküla, Helena Kadarik, Anne Metsala, Astrid Teekel ja teised armasatud kirikumuusikud.

Õhtustes saadetes, mis algavad kell 22  taasavastame sümbolite tähendusi, eriti nende, mis ka jõuludega seoses nii igapäevaseks on saanud.

Aastavahetuse eel teeme ka tagasivaateid aastale. Meenutame olulisemaid sündmusi, mis on kujundanud meie kirikumaastikku. Meie jõulupostkastis on häid soove nii kirikujuhtidelt kui kuulajatelt. Ja ,,Piparkoogitunnikeses“ (kell 17) kuulemejõulumälestusi, mis teevad hinge soojaks ja muudavad jõuluaja imeliselthingekosutavaks.

Raadio 7 jõuluprogramm on eetris 24. detsembrist 6-nda jaanuarini. Järelkuulata saab kodulehelt www.raadio7.ee

Rõõmsaid jõule kõigile!

Kihiline juustusalat

Kümnele

Selle salati põhikomponentideks on juust, sibul, õun ja munad ja see laotakse kihiti suurde laiemasse kaussi. Ülejäänud koostisained võib perenaine oma maitse järgi varieerida.

• 700 g riivitud juustu
• 4-5 keskmist sibulat
• 2-3 keskmist õuna
• 5-6 keedetud porgandit
• 2 keedetud kartulit
• 4 -5 keedetud muna
•  1 väike purk ( 340 g ) paprika-, seene- või mõnda muud konservi

Kaste:
• 5 dl hapukoort
• 5 dl majoneesi
• 2 tl sidrunipipart
• 0,5 tl riivitud muskaatpähklit
• 2 tl aroomisoola

Lõika sibul ratasteks, aseta kaussi, vala üle keeva veega. Lisa pisut suhkrut ja sorts kanget äädikat ning lase kaane all seista pool tundi ( see võtab sibulatest kibeduse välja). Nõruta. Sega kokku kaste. Riivi juust, porgandid, õunad, munad  ja kartulid. Salat lao kaussi kihtidena. Alusta juustukihist, järgnevalt lao kartuli, sibula, porgandi- ja teiste ainete kihid. Pane iga kihi vahele riivitud juustu ja majoneesi- hapukoorekastet. Kõige peale pane juustukiht ja vala koorekastmega üle. Salat saab eriti hea, kui lased tal külmkapis järgmise päevani seista. Kaunista.

 

Taize’ noorte kohtumine juba sellel aastavahetusel!

 

Euroopa noorte kokkutulek Strasbourgis

28|12|2013 – 01|01|2014

 

Paljudele eestlastele on tuntud Taizé klooster, mis asub Prantsusmaal Lõuna-Burgundias, olles koduks rahvusvahelisele oikumeenilisele kogukonnale. Tänapäeval koosneb vennaskond rohkem kui sajast vennast, kes on tulnud katoliiklikust ja mitmest protestantlikust kirikust ning esindavad rohkem kui 25 rahvust.

Alates 1950. aastate lõpust on tuhanded noored mitmetest riikidest, sealhulgas Eestist, leidnud tee Taizésse, et võtta osa iganädalastest kohtumistest palvete ja arutluste keskel. Lisaks sellele külastavad vennad erinevaid riike ja korraldavad väiksemaid ja suuremaid kokkutulekuid Aafrikas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Aasias ja Euroopas, mis on üks osa „maapealsest usalduse palverännakust”.

Peagi on toimumas järgmine suur kokkutulek – Euroopa noorte kokkutulek, mis toimub sel aastal Strasbourgis – 28. detsembrist 2013 kuni 1. jaanuarini 2014. Taizé Vennaskond valmistab ette kohtumist, milleks kutsusid neid katoliiklikud ja protestantlikud kirikud ja kogudused mõlemal pool Reini jõge. See oodatud suursündmus toob kokku kümned tuhanded noored järgmiseks „usalduse palverännaku” etapiks, mille alustas Vend Roger 1970ndate aastate lõpus.

 

Euroopa kokkutulekud on mõeldud peamiselt noortele vanuses 16 – 35 eluaastat. Oled väga kutsutud, et saada osa palverännakust ja kohtuda kümnete tuhandete toredate noortega, kes tulevad kokku üle terve maailma. Nii uskujad, kui usus kahtlejad- kõik on teretulnud, et muuta aasta lõpp eriliseks ja meeldejäävaks ning minna rõõmuga uude aastasse!

 

Võta osa kokkutulekust Strasbourgis ja…

… palveta laulus ja vaikuses linnas, mis on lepituse sümboliks.

… ühine kümnete tuhandete noortega Euroopast ja kaugemalt usu sügavama mõistmise otsinguil.

… saa osa Alsace’i ja Badeni perede külalislahkusest.

… kohtu inimestega, kes kuulutavad oma eluga evangeeliumi tänapäeva väljakutsete keskel.

 

Vaata videoklippe eelmistest kokkutulekutest.

 

Praktiline info

Eesti grupp sõidab Strasbourgi suure mugava bussiga ning sõidukulud on ainult 134 eurot. Kohapeal makstav osalustasu, mis katab söögi, kohaliku transpordi ja muud kokkutuleku kulud, on 55 eurot.

Väljasõit on 25. detsembri õhtul ning tagasi Tallinnasse jõuame 4. jaanuari varahommikul.

Osalejad majutatakse enamasti kohalike juurde peredesse – nii Strasbourgi kui ka selle lähedal asuvatesse küladesse mõlemal pool Prantsusmaa-Saksamaa piiri. Mõned osalejaist ööbivad kirikusaalides, koolides jne.
Kokkutuleku programm

Laupäev, 28. detsember
Kell 8 – 12: saabumine ja vastuvõtt esmalt erinevates vastuvõtupaikades, seejärel kirikutes ja peredes (linnades ja külades nii Prantsusmaal kui Saksamaal);
Minek Strasbourgi
17:30 Õhtusöök näitusehallides
19:00 Õhtupalvus näitusehallides ning suurtes kesklinna kirikutes.
Tagasipöördumine perede juurde.

Pühapäev, 29. detsember
Pühapäevahommikune teenistus võõrustajakoguduses, , millele järgneb kohtumine kohalikega. Lihtne ühine eine.
Minek Strasbourgi
Pärastlõuna kesklinna erinevates paikades ning näitusehallides: töötoad, mille teemadeks on sotsiaalne kaasamine, usk ja sise-elu, kunstiteemad…

17:30 Õhtusöök näitusehallides
19:00 Õhtupalvus näitusehallides ning suurtes kesklinna kirikutes.
Majutuspaika naasmine.

Esmaspäev – teisipäev, 30. – 31. detsember

Hommikupalvus kohalikes koguduses, seejärel väikesed arutlusgrupid ja kohtumine inimestega, kes on seotud kohaliku kogukonna eluga.
12:00 Lõunasöök näitusehallides
13:15 Palvus näitusehallides ning suurtes kesklinna kirikutes
Pärastlõuna kesklinna erinevates paikades ning näitusehallides (30.dets. – töötoad, 31.dets. – kohtumised elukohariikide kaupa)
17:30 Õhtusöök näitusehallides
19:00 Õhtupalvus näitusehallides ning suurtes kesklinna kirikutes.
Majutuspaikadesse naasmine.
31. detsembril kell 23:00 kohalikes kogudustes toimub palvus maailmarahu eest, millele järgneb “rahvuste festival”. Umbes kell 2 öösel minnakse tagasi peredesse.

Kolmapäev, 1. jaanuar
Osavõtt kohalike koguduste hommikuteenistusest, seejärel lõunasöök võõrustajate juures.
Minek Strasbourgi
Ärasõit Strasbourgi kesklinnast (bussidele alates kella 17st)

Kokkutulekuga seotud informatsioon www.taize.fr

Registreerumine reenatolmik@gmail.com

 

Tule meiega!

 

Reena Tolmik

Kontaktisik

reenatolmik@gmail.com

 

 

 

 

Kuulutused

Vaata kõiki kuulutusi