Uudised

Laupäeval koos Isaga – Kalju baptistikogudus

Tallinna Kalju BaptistikogudusLaupäeval koos Isaga saatepäev koostöös Kalju baptistikogudusega 27.augustil kella 9st hommikul õhtul 21-ni.

10.00-11.00 Külalisstuudio, milles kõnelevad Katri Tammsaar, Karina Koogas.

11.00-12.00 Seitse küsimust – mis on Kalju kirik Kalamajas? Erki Tamm ja Vilver Oras. KUULA

13.00-14.00 Armust kantud – Jumala armust oma elu jagab Ly Mannonen. KUULA

15.00-16.00 Koos Taevase Isaga: Triin Rait ja Kati Remmel. KUULA

17.00-18.00 Crescendo FM: Muusika kui Jumala keel: kooridest,muusikast, Loojast ja loomisest:
Tiiu Jürma ja Joel-Rasmus Remmel. KUULA

19.00- 21.00 Seitsme klubi. KUULA
Laupäeva õhtu koos kalju koguduse liikmega, kelle kirjutamisehobi on kujunenud elukutseks. Külas on Mati Soonik.

Jutuajamisi, mis läbi päeva eetrisse jõuavad, on juhatanud Raadio 7 toimetajad ja kaastöötajad: Haldi Leinus, Lehari Kaustel, Ants Ilves, Maire Lilleorg, Glori Ots ja Helle Aan.

Järelkuulamine kodulehelt.
Lisaks raadioaparadi ja interneti kaudu on võimalik kuulata Raadio 7-t TV ekraanilt. See võimalus avaneb Telia klientidele.

Kuulamiseks tuleb puldil vajutada ↵ nuppu ning valida menüüst “Raadiod”. Sobiva raadiojaama leiab vähese vaevaga žanrite loetelust.

Raadio 7 on leitav Eesti raadiote žanrist. Raadio käivitamiseks tuleb liikuda kanalite nimistus soovitud jaamale ja vajutada puldil ↵ nuppu..

Tänu- ja õnnistussoovidega R7 pere nimel Helle Aan

Lia Virkus soovitab: jahuvaba õunakook

Jahuvaba õunakook, mahlane ja hea!
Olen seda küpsetanud juba aastakümneid ja ei väsi veel….
8 tk
500 g kohupiima
200 g hapukoort (või maitsestamata jogurtit)
1 tl küpsetuspulbrit
1,5 dl mannat
1 dl suhkrut
1 tl vanillisuhkrut
1,5 tl kaneeli
4 muna
500 g kodumaiseid õunu (võib ka rohkem)

Hõõru munakollased suhkrutega vahule. Lisa hulka kohupiim ja hapukoor, samuti omavahel eelnevalt segatud kaneel, küpsetuspulber ja manna. Koori ja puhasta õunad, riivi jämeda riiviga ja lisa kohupiima hulka. Viimaks sega hulka ka vahustatud munavalged. Maitse ja vajadusel lisa veel suhkrut (oleneb õunte hapukusest). Kalla tainas ümmargusse lahtikäivasse 26 cm läbimõõduga lahtikäivasse koogivormi. Küpseta 200° juures 25-30 minutit või kuni kook kaunilt pruun. Lase jahtuda ja naudi.

Lia Virkus soovitab: Sünnipäevatort

 

Šokolaadistest Domino või Mesikäpa-küpsistest sünnipäevatort ei vaja ahjus küpsetamist ja on imemaitsev  ning hapukate marjadega imemaiatsev.

3 pakki Dominoküpsiseid või Mesikäpa küpsiseid(soovitav šokolaadiga)

100 g võid

400 g maitsestamata toorjuustus, soovitav Philadelphia toorjuustu

3 dl vahukort

2 tl suhkrut

2 tlvanillsuhkrut

250g kakaopudingut

hapukaid marju

Purusta 2 pakki Domino(Mesikäpa) küpsiseid. Purusta koos täidisega. sega see mass sulatatud võiga ja  laota 24-26 sm läbimõõduga lahtikäivasse vormipõhja.Lisa vahukoorele suhkur ja vanillsuhkur, vahusta. Sega toorjuustuga. Laota 3/4 vahukoore-toorjuustu segust põhjale. Kata  kakaopudinguga.Siis kata 1/4 vahukoorega ja pudista sellele kolmas pakk Dominoküpsiseid.  Kõige peale peotäis hapukaid marju. Hoida üleöö kapis.

20. augustil: EKNK 25! Eetripäev Raadio7s

20. augustil meenutame 25 aasta taguseid sündmusi Eesti Kristliku Kiriku sünnihetke võtmes. Eesti inimeste käekäik  ja areng on mõjutatud nii majanduslikust kui sotsiaalsest ja ka poliitilisest arengust. Seega rääkides kristlaste tegevusest Eesti Vabariigis räägime meie riigist, meie lootusest.raskustest ning õnnestumistest.

Kristlaste elu kulgeb käsikäes Jumalaga, mistõttu  uurime saatepäeva jooksul, kuidas inimeste elu koos Jumalaga muutunud on.

Juba kella 10st hommikul on stuudios Harry ja Jackie Leesment, Märt Vähi. Ago Lilleorg ja Tiiu Andreas. Seejärel, kell 13 jätkab Kristin Lepp, kelle värvikad meenutused lisavad 25 aasta tagustesse mälestustesse olukordi, millest polegi palju räägitud. Pärastlõunal kella 15st jagab Jaan Loorens oma lugu Jumalaga, mis  avab Jumala imelised töömeetodid ka kaugel Austraalias ja Tema armu suuruse. Kell 17 tutvustame nelipühi kiriku rolli  ülistusmuusika edenemisel Eesti kogudustes. Ja kella 19-st jagame kuulajaga tänavu Käsmu suvelaagris EKNK 25-nda sünnipäevapeo meeleolusid.

Oleme teinud üle kolmekümne lühiintervjuu, mille vastused on võimsad tunnistused Jumala tööst Eestimaal. Lühiintervjuud jaotuvad läbi päeva saadete vahele, kell 9,00; 12.00;14.00; 16.00  algavate ühise nimega  ,,Kodutunne” – ülistusmuusika tundidesse.

Saated on järelkuulatavad www.raadio7.ee Kodulehel on juhised Raadio7 kuulamiseks ka nendes piirkondades, kus tavalist R7 fm leviala pole.

Saatepäev kestab hommikul üheksast õhtul kümneni.

Täname kuulajaid annetuste eest! ( EE 50 2200 2210 1047 5627 või telefonil 9006600 hind 6.40€)

Toetades EKNK 25! saadete valmimist ja eetrisse andmist, järgime Jeesuse  viimast palvet kuulutada Head sõnumit maailma äärteni. Raadio on tänapäeval imeline abivahend võimaldades nii olla osa Tema kuulutustöös.

Kuulutused

Vaata kõiki kuulutusi