Mitte ainult regivärsist / arhiiv

Mitte ainult regivärsist 2013-

Kultuuripärandi aasta lõpetuseks meenutame Eesti Piibliseltsi Peasekretäri Jaan Bärenssoniga 1997.aasta Piibli väljaandmist ja peatume kõige uuemal projektil, mis viib meid uude aastasse.

Laen pleierit ...

Mitte ainult regivärsist 2013-

Meie kultuuripärandiaastast tulenevalt vaatleme eestluse kujunemislugu Piibli valgel. Seekord meenutame EEsti Piibliseltsi algust 1813. Ja sedagi, mida ja kuidas saavutati Piibli väljaandmise ajal, kui Piibliselts i tegevus oli siinmail keelustatud. Stuudios EPS peasekretär Jaan...

Laen pleierit ...

Mitte ainult regivärsist 2013-

Meie kultuuripärandile vaadates peatume Wastse Testamendi sünniaegadel. Teejuhiks teoloog ja piiblitõlkija dr Toomas Paul.

Laen pleierit ...

Mitte ainult regivärsist 2013-12-27

Eesti Piibliseltsi 200. aastapäevast ja lõppeva kultuuripärandiaastast tulenevalt teeme tagasivaate emakeelse Piibli kujunemisloole. Stuudiokülaline on  dr Kristiina Ross.  

Laen pleierit ...

Mitte ainult regivärsist 2013-12-26

Kultuuripärandi aasta kokkuvõttes vaatame koos Jaan Bärensoni ja Mart Rannutiga pea tuhat aastat tagasi toimunud sündmustele, et märkida lääne mõjusid meie maa ja rahva edaspidistele arengutele.

Laen pleierit ...

Mitte ainult regivärsist 2013-12-25

Kultuuripärandi aasta kokkuvõttes vaatame koos Jaan Bärensoni ja Mart Rannutiga pea tuhat aastat tagasi toimunud sündmustele, et märkida ida mõjusid meie maa ja rahva edaspidistele arengutele.

Laen pleierit ...

Mitte ainult regivärsist 2013-12-24

Kuidas kujutavad kunstnikud Sõna, mis meile Jeesuse läbi kingitud? Mõned näited  nii hiliskeskajast kui tänasest päevast. Kõnelevad Kunstimuusemi kuraator Greta Koppel, kunstnik Siim-Tanel Annus ja Piibli tõlkija teoloogiadoktor Peeter Roosimaa.

Laen pleierit ...

  • Kommenteeri saadet