Roosiaed / arhiiv

Kultuurisaates käsitleme väärtusi, mis on kandnud aegade algusest tänapäevani. Tõdeme taas - kultuuri pärisosa ja juured on kristlusega vägagi seotud.

Roosiaed 2019-02-17

Tallinna Toomkool tähistab 700 aastat kooli esmamainimisest. Toomkirik on veelgi varem asutatud. Teeme ringkäigu kirikus. Kordussaade.

Laen pleierit ...

Roosiaed 2019-01-27

Saame põhjalikumalt teada pedagoogilisest psühholoogiast. Stuudios on Tartu Ülikooli professor dr Edgar Krull ja saatejuht Heiki Haljasorg.

Laen pleierit ...

Roosiaed 2019-01-20

Tutvustame Isaac Newtoni tegemisi nii füüsiku, matemaatiku, astronoomi kui teoloogina. Stuudios on  Aare Baumer ja Heiki Haljasorg.

Laen pleierit ...

Roosiaed 2019-01-06

Heiki Haljasorg ja Adventkiriku juht Eestis Ivo Käsk mõtisklevad väärtuste kujunemise ja nende vajaduse üle ka tänasel  päeval.

Laen pleierit ...

Roosiaed 2018-12-30

Vahendame Eesti Kirikute Nõukogu teema aastale pühendatud konverentsi ,,Eesti usk” . Saame osa paneeldiskussioonist , milles kõnelevad: usust eesti teatris ja filmis prof Lembit Peterson ja Madis Kolk; usust eesti arhitektuuris Anneli Randla, Ra Luhse; usust eesti...

Laen pleierit ...

Roosiaed 2018-12-23

Tutvustame kristlikke sümboleid. Kordussaade.

Laen pleierit ...

Roosiaed 2018-12-16

Eesti Kirikute Nõukogu korraldas 6. detsembril 2018 Tallinnas, Rahvusraamatukogu konverentsisaalis  EKN-i teema-aasta “Eesti usk” konverentsi. Arutleti usu koha üle ühiskonnas ning usu ja kultuuri seotuse teemadel. Vahendame konverentsilt paneeldiskussiooni, milles usust eesti kirjanduses kõnelevad Maarja Vaino ja Indrek...

Laen pleierit ...

Roosiaed 2018-12-09

Vahendame Eesti Kirikute Nõukogu teema aasta konverentsi ,,Eesti usk” peaettekande ,,Euroopa pärand ja Eesti usk”, mille pidas prof Mihhail Lotman ja lisame  paneeldiskussiooni, milles osalevad peapiiskop  Urmas Viilma, sotsioloog Liina Kilemit, Siseministeeriumi usuasjade osakonna...

Laen pleierit ...

Roosiaed 2018-12-02

Kultuurisaates sirvime India  kirjaniku, helilooja ja filosoofi Rabindranath Tagore raamatuid ,,Gitandžali”ja  ,,Aednik”. Saatejuht Heiki Haljasorg.    

Laen pleierit ...

Roosiaed 2018-11-25

Kultuuurisaate külaline Kohila gümnaasiumi ajalooõpetaja Nele Aus. Millistele väärtustele me rajame oma ja laste elu, uurib saatejuht Heiki Haljasorg.    

Laen pleierit ...
  • Kuula jutusaateid

    Laen pleierit ...
  • Kommenteeri saadet